Polska

Strona Główna

Printable Version

Back to Previous Page

O nas

FQS Poland

Jedynym udziałowcem założonej w Europie spółki FQS Poland Sp. z o.o., jest firma Fujitsu Kyushu Systems Limited (FJQS), która jest czołową firmą informatyczną na rynku w Japonii. FQS Poland została założona jako europejskie centrum badawczo-rozwojowe FJQS w zakresie oprogramowania naukowego. Naszym celem jest dostarczenie najwyższej jakości produktów i usług na które składa się szerokie portfolio istniejących produktów Fujitsu oferowanych na rynkach całego świata oraz umożliwienie transferu technologii z Europy do Japonii oraz “vice versa”. Pragniemy pracować wspólnie z naszymi partnerami z Grupy Fujitsu oraz wszystkimi pozostałymi partnerami biznesowymi aby służyć społeczności badawczej i biznesowej.

Z poważaniem,
dr Jerzy M. Rudzinski,
Prezes Zarządu

Profil firmy

FQS Poland w swojej działalności koncentruje się na badaniach i rozwoju oprogramowania w następujących dziedzinach:

  • Chemia, Inżynieria Materiałowa oraz Nauki Biologiczne: w tym produkty do chemii obliczeniowej i symulacji dynamiki molekularnej, różne rozwiązania w zakresie Bioinformatyki i Genomiki, jak również wiele innych produktów przeznaczonych dla badaczy w dziedzinie biochemii i biologii.

  • Kompleksowe rozwiązania dla pełnego wykorzystania możliwości XBRL (eXtensible Business Reporting Language).

  • Sprzedaż hurtowa i detaliczna w tym eksport/import sprzętu i oprogramowania komputerowego, baz danych i praw własności intelektualnej, udzielanie licencji/sublicencji.

Ponadto jesteśmy dostawcą oprogramowania i usług, oraz zajmujemy się transferem technologicznym z Japonii do Europy i “vice versa”.


FQS Poland Sp. z o.o.


Zarząd: Jerzy M. Rudziński – Prezes, Shinji Yano, Mayumi Kido, Sebastian Gurgul.


Kapitał: PLN 1 000 000

Rejestr Przedsiębiorców: KRS 00000 33524

NIP: 676-20-43-548

REGON: 351421847

Fujitsu Ltd.

Grupa Fujitsu jest wiodącym japońskim dostawcą rozwiązań telekomunikacyjnych i technologii informatycznych (ICT). Oferujemy szeroki zakres nowoczesnych technologii, rozwiązań i usług. Ponad 162 000 specjalistów Fujitsu zapewnia naszym klientom wsparcie w ponad 100 krajach. Wykorzystujemy nasze doświadczenie oraz nowoczesne technologie ICT by kształtować społeczeństwo przyszłości wraz z naszymi klientami.


Skonsolidowane przychody Fujitsu Limited (TSE: 6702) to 4,762.4 billiony jenów w roku podatkowym kończącym się 31 marca 2014 roku.

By dowiedzieć się więcej odwiedź http://www.fujitsu.com.